Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Olmalı?

Gelinlik seçiminde doğru görüntüyü yakalamak için altın kural vücut tipine göre seçim yapmak olduğunu unutmayın.

ARMUT VÜCUT TİPİ

Küçük göğüsleriniz, ince beliniz ve geniş kalçalarınız var ise;  vurgulamanız gereken yer ince belinizdir. Bizim tavsiyemiz A kesim veya prenses modelleri seçmenizdir. A kesim gelinlik basen bölgenizi üst bedeninizle zarif bir şekilde orantılayacaktır.

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ

Tasarımcıların kullandığı prova mankeni ölçülerine sahip vücut tipidir. Çoğu insanın cesaret edip giyemediği balık tipi gelinlikleri öneriyoruz.  Ve sırt dekoltesi mutlaka olmalıdır.

ELMA VÜCUT TİPİ

Biraz kalın bir bele ve kalçaya sahipseniz dikkat etmeniz gereken 2 bölgeniz var biri göğüsleriniz diğeri ise bacaklarınızdır. Saklamanız gereken bölgeniz bel kısmınızdır. V yaka gelinlikler tercih edilmelidir. Belinizi saklamak ise göğüslerin altından başlayan alana kemer ya da şık duran drapeler yapılmalıdır. Ayrıca bel bölgesini saklamak için helen modeller de kesinlikle tercih edilmelidir.

DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİ

Bu tip vücut küçük göğüs, geniş omuz ve oyuntusuz bir bel görünümüne sahiptir. Gelinlik seçerken bu tip vücutların öne çıkarması gereken ayrıntı omuzlardır. Çünkü omuzlar ne kadar öne çıkarsa bel o kadar ince ve kusursuz gözükecektir. Etek kesimi düz modeller tercih edilmelidir.Ve sırt dekoltesi tavsiye edilir.

Blog

Copyright © | Bianco Vita Gelinlik İzmir Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans