Gelinlik ve Düğün konsepti uyumu

Düğünlerin en güzel ögeleri elbette ki gelin ve damattır. Her şey onlar için hazırlanmıştır. Onlar mutlu olmadıktan sonra düğünün hiçbir anlamı yoktur.  Erkek için düğündeki aksaklıkların pek önemi yoktur ama bir kadın için düğünün mükemmel şekilde geçmesi gerekir.  Dolayısıyla düğün günü yaklaşırken en önemli konulardan biri de gelinlik olur. Damatlık hep ikinci planda kalır ve önemli olması da yine gelin sayesinde olur. Yoksa damadın çok da umurunda değildir bir damatlığın mükemmel olması. 

 

Her genç kızın hayallerini süsleyen bir gelinlik vardır. Ancak hayalinizdeki gelinliğin düğününüzün konseptine uygun olması gerekiyor. Bunun yanı sıra gelinlik seçerken kendi bedeninize de uygun olanını seçmeniz gerekiyor. Mesela vücut tipinizi tanıyor musunuz? Omuz, basen ve bacak duruşlarını biliyor musunuz? Bunları bilmeden model seçimi yaparsanız beğendiğiniz bir gelinlik sizin üzerinizde mükemmel durmayabilir.

 

Hayalinizdeki gelinlikle hayalinizdeki düğünün birbirini tamamlaması gerekiyor. Gelinliğinizin stili, aksesuarlarınızın stili hep uyum içinde olmalı. Mesela havuz başında bir düğün yapacaksanız bu otantik bir mekanda yapacağınız düğünde giyeceğiniz gelinlikten farklı bir tasarım gerektirir. Unutmayın ki gelin olduğunuz gün boyunca bir anlamda ünlü oluyorsunuz. Tüm gözler sizin üzerinizde olacak ve her detayınız incelenecek. Tüm gelin adayları bunu bilir ve o gün tüm gözleri büyülemek için doğru tercihler yapılması gerekir.  Mesela kır düğünleri son yıllarda oldukça sık tercih ediliyor. Bu mekanlarda hafif kumaşlar ve tüller çok şık durabiliyor. Böyle bir mekanda çok taşlı, ağır danteller kullanmanız pek uygun olmayacaktır. Kır düğününde rahat olmanız başta gelen kriterlerden biri. Böyle bir mekanda otellerde ya da salonlarda giyeceğiniz uzun kuyruklu gelinlikler size sorun yaratır. Mesela kır düğününde saçınızı açabilirsiniz, serbest bir şekilde duvağınızı kullanabilirsiniz. Saçlarınızı da kır düğününe uygun aksesuarlarla mesela çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Kır düğününde tüller ve Helenistik kumaşlar çok doğru bir konsept oluştururlar. Aksesuarlarınızda da çiçekler papatyalar tercih edebilirsiniz.

Blog

Copyright © | Bianco Vita Gelinlik İzmir Tüm Hakları Saklıdır.

iz ajans